Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Dziękujemy wyborcom SLD oraz Koalicji Europejskiej

W imieniu Małgorzaty Sekuły Szmajdzińskiej, Marka Dyducha, moim własnym oraz całego dolnośląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dziękuję Państwu za zaangażowanie w kampanię wyborcza do Parlamentu Europejskiego na rzecz Koalicji Europejskiej oraz Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej oraz oddany na nas głos.

Kampania była stosunkowo niedługa, ale bardzo intensywna i wyczerpująca. Małgorzata, będąca jedyną kandydatką SLD na liście w województwie dolnośląskim i opolskim uzyskała 63.029 głosów, co dało jej trzeci wynik na liście Koalicji Europejskiej. To bardzo dobry rezultat.
W naszym okręgu mandaty dla Koalicji Europejskiej zdobyli Janina Ochojska oraz Jarosław Duda, którym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w PE.
(wyniki dolnośląskie: https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/wyniki/komitet/20213/okr/12 )

Niestety, z powodu niskiej frekwencji w naszym okręgu, zamiast, jak do tej pory 5-ciu mandatów, tym razem będzie ich tylko 4. To właśnie niska frekwencja spowodowała, że trzeci mandat Koalicji Europejskiej powędruje nie do naszej kandydatki Małgosi, lecz do okręgu warszawskiego. To bardzo przykre. Tym razem się nie udało. Tak bywa.
W skali kraju, kandydaci rekomendowani przez SLD na liście Koalicji Europejskiej zdobyli 5 mandatów. Są to byli Premierzy: Leszek Miller, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz oraz Marek Balt i Bogusław Liberadzki.
Tym samym SLD utrzymało stan posiadania 5-ciu europarlamentarzystów. Wszyscy oni zasiądą we frakcji Socjalistów i Demokratów S&D.

Pomimo porażki Koalicji Europejskiej w skali kraju (PiS - 45,38%, KE - 38,47%), na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie nasza lista odniosła zwycięstwo (PiS - 38,72, KE - 43,87%), co stanowi dobry prognostyk przed jesiennymi wyborami do polskiego Parlamentu.

Arkadiusz Sikora
sekretarz dolnośląskiego SLD

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem