Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Wybory 2018 - Krosno

Do wyborów samorządowych pozostało niewiele ponad 100 dni. Zgodnie z uchwałami określającymi warunki i formułę startu SLD w powiecie krośnieńskim i mieście Krośnie startujemy w wyborach do Rady Miasta i Rady Powiatu jako „SLD - Lewica Razem". Wystawiamy również własnego kandydata na prezydenta Miasta Krosna! Dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej to wybory arcyważne. Będą bowiem generalnym sprawdzianem przed zamierzonym powrotem posłanek i posłów SLD do Sejmu w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Dlatego, przytoczę tu wyświechtane zawołanie: wszystkie ręce na pokład!

Start do Rady Miasta Krosna z listy „SLD - Lewica Razem" to olbrzymie wyzwanie, bo ostatnimi czasy krośnieńska lewica nie miała radnego w Radzie Miasta Krosna. Wypada więc, zanim jako lewica wrócimy do Sejmu, wrócić do Rady Miasta. Nasz program wyborczy w głównej mierze opiera się na ukierunkowaniu pracy całego magistratu i podległych mu spółek w taki sposób, aby mieszkańcy w większym stopniu odczuli, że mieszkają w dobrze funkcjonującym i rozwijającym się mieście. Miasto Krosno przoduje w wielu rankingach ogólnopolskich, ale jaką to przynosi korzyść dla samych mieszkańców? Stworzono strefę inwestycyjną, wprowadzono preferencyjne stawki podatkowe, a jak się okazuje nadal jest za mało miejsc pracy, a jeśli już są to oferowane przez pracodawców wynagrodzenie często jest poniżające dla pracowników. Kolejny problem - mało miejsc w przedszkolach, przedszkola płatne, za krótka opieka nad dziećmi w świetlicach szkolnych, brak gabinetów dentystycznych w szkołach a nawet jak są to i tak nie działają, jak należy. Miasto powinno wspierać bez względu na zamożność i stan cywilny, każdego, kto podejmuje wysiłek wychowania dziecka. Posiadanie potomstwa nie może wiązać się z długotrwałym wyłączeniem z rynku pracy i utrwalaniem konserwatywnego podziału ról w gospodarstwie domowym. SLD będzie zabiegał o zapewnienie w Krośnie dostępności do darmowych żłobków i przedszkoli. Miasto ma zadanie wspierać aktywność społeczną, rekreacyjną i sportową osób starszych; pomimo działań magistratu dostęp do edukacji, aktywności kulturalnej i społecznej dla osób w jesieni życia jest wciąż ograniczony. Należy również zintensyfikować budownictwo komunalne, w celu zapewnienia optymalnych warunków mieszkaniowych dla ludzi młodych zakładających rodziny i usamodzielniających się. W Krośnie buduje się dużo, ale są to budynki mieszkalne budowane na zasadach wolnego rynku, na które wiele młodych rodzin nie może sobie pozwolić. Dostrzegamy dobrą pracę obecnej Rady Miasta i Prezydenta, ale nie zapominajmy, że miasto to dobro wspólne, nie korporacja zarządzana przez zarząd wspólników. Sukcesy należy świętować wspólnie, a zyski dzielić sprawiedliwie. Darmowa komunikacja miejska dla uczniów i studentów, bony na korzystanie z ośrodków sportu i rekreacji dla seniorów i rodzin, nawet z jednym dzieckiem - w innych miastach to działa, a dlaczego nie u nas?

Przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Krośnie

 

Gabriel Zajdel

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem